Taevaskoja piirkond pakub mitmekesiseid võimalusi aktiivseks puhkuseks. Metsades ja laantes korraldatakse giiditud jalgsi-, tõukeratta ning jalgrattamatkasid ning jõgedel kanuu-, süsta- ja parveretki.

Piirkonnas on kvaliteetne seiklus- ning disc-golfi rada. Enamik kohalikke teenustepakkujaid viivad läbi põnevaid meeskonnamänge, õuesõppeid ning ekskursioone. Talvisel ajal on võimalik tellida tõukekelgumatkasid.

Jalgsi- ja räätsamatkad

Giiditud jalgsimatk on parim viis tutvuda Taevaskoja vaatamisväärsustega. Reeglina on matkad ca kuus kilomeetrit pikad ning kestavad paar tundi. Jalgsimatkad sobivad igas vanuses inimestele. Lisaks õige raja leidmisele vestavad matkajuhid piirkonna kohta huvitavaid fakte ja lugusid.

Räätsamatk on tõeline puhkus. Rabad ja sood on paigad kuhu sageli naljalt ei satu. Kohalikud matkajuhid on valinud välja piirkonna huvitavamad marsuudid. Lisaks mugavalt jala otsa kinnituvatele räätsadele kasutatakse matkal suurte rõngastega matkakeppe, millega saab mätastel keha toetada. Lastele on lasteräätsad.

Jalgsi- ja räätsamatkasid viiakse läbi ka talvel ükskõik kui paksude hangedega. Küsi kohalikelt teenusepakkujatelt ka öösel tõrvikutega korraldatavate matkade läbiviimist. Mälestus terveks eluks.

Jalg- ja tõukerattamatkad

Tõukeratas on omapärane viis metsade ja laante vahel kulgemiseks. Tõukerattamatkadel kasutatakse spetsiaalselt maastiku läbimiseks mõeldud suurte ratastega tõukeratast. Selle riistapuuga sõitmise tehnika on kergesti omandatav. Matk toimub rahulikus tempos ning erilist füüsilist vormi ei nõua.

Selleks, et Taevaskoja võlusid kiiremas tempos avastada ei pea jalgratast kaugelt kaasa tarima. Mitmed teenusepakkujad rendivad korralikke maastikurattaid mõõduka tasuga ning annavad turvakiivri retkele kaasa pealekauba.

Kanuu-, süsta- ja parvematkad

Veematku korraldatakse Taevaskojas Ahja ning Võhandu jõel. Matkad sisaldavad varustust, instruktaaži ning kaldajulgestust. Soovi korral saab matkale põnevaid lugusid jutustama ka matkajuhi.

Kanuu on pealt avatud ning aeruga tüüritav, süst on pealt kinnine ning pedaalidega tüüritav. Parvesid on kahte liiki. Üks parv kujutab endast kolme puitplaadiga omavahel ühendatud kanuud. Teine on sisuliselt suur kummipaat ehk raft.

Nendest kolmest valikust on parv kõige turvalisem veesõiduk. Järgmisena süst ning viimasena kanuu. Kui varem pole veematkaga kokkupuudet olnud või kui matkal osaleb väikesi lapsi on soovitav tellida matk rahulikumal Ahja jõel. Võhandu sobib paremini teravamate eluste otsijatele.

Jõelaev Lonny

Lonny on 12 meetrit pikk ja 5 meetrit lai ning tema kandevõime on kuni 36 reisijat pluss meeskond. Vaikne ja keskkonnasõbralik elektrimootor võimaldab Lonny pardal nautida looduskeskkonna ilma ebameeldiva mürata. 

Lonny marsruut kulgeb mööda Saesaare paisjärve ja Ahja jõge. Teel saab vahetult nautida Ahja jõe populaarsemaid vaatamisväärsusi – liivakivipaljandeid.

Talvematkad

Talveperioodil saab Taevaskodades matkata räätsade ja tõukekelguga. Lisaks on võimalik kogeda lõbusat ree- ja saanisõitu hobusega.

Kaasaegsed tõukekelgud on valmistatud kergetest materjalidest ning on nobedad liikumisvahendid. Eriti jääl. Ehkki matkadel liigutakse enamasti lumistel metsateedel, tasub korraliku talveilma korral matkajuhilt küsida kas on võimalik teha lõbusõitu jõejääl. Seal on võimalik tõukekelguga tuul korralikult kõrvades vihisema saada.

Elamustoitlustus

Selleks, et täielikku Taevaskoja kogemust saada, tasub seiklustele lisaks tellida elamustoitlustus ehk
lõkkel valminud ja looduses serveeritav pidusöök. Peale värskes õhus liikumist on looduses põnevate roogade mekkimine eriliselt nauditav. Elamustoitlustuse kohalik pioneer on Matkajuht.

Kui aga lõkke peal valmistatu ei ole mokkamööda, siis pakuvad pea kõik kohalikud teenusepakkujad kvaliteetset ja tervislikku cateringi rohkem tsiviliseeritud tingimustes.