• Kaunis ürgloodus

  Kaunis ürgloodus

  Taevaskojad Ahja jõe ürgoru kallastel on Eesti ühed külastatumad turismiobjektid. Ahja jõe maastikukaitseala kauneima osa moodustavad siinsed liivakivipaljandid ning ürgne jõgi. Taevaskoja legendid pajatavad koobastest ja salakäikudest, vanapaganatest ning kuldkammiga linalakkneiust.

  kobras-loodusTaevaskoja metsad on üle 150 aasta vanad. Siinsed metsad on tuntud oma taime- ja loomaliikide rikkuse poolest. Hea õnne korral võib Taevaskojas kohata haruldast eksootilise sulestikuga jäälindu. Ahja jõe kallastelt on võimalik näha ligi 40-t unikaalset liivakivipaljandit. Vaata kaarti ja leia põnevaid paiku mida külastada.

 • Tervislik toitlustus

  Tervislik toitlustus

  Siinsed teenusepakkujad eelistavad kohalike talunike toodangut ja metsasaadusi supermarketi kaubale. Hommiku-, lõuna- ja õhtusöökide valmistamisel võetakse vajadusel arvesse kogu kobras-ounseltskonna eripärasid ning soove.

  Soovi korral pakitakse matkadele kaasa maitsvaid ning praktilisi matkaeineid. Matka lõpp-punkti saab tellida põneva otse lõkkel valmistatud ainukordse elamustoitlustuse, mille valmistamiseks on muuhulgas kasutatud saadusi otse metsast.

 • Huvitavad vaatamisväärsused

  Huvitavad vaatamisväärsused

  Igal eestlasel pidavat olema lausa kohustluslik Suurt-Taevaskoda külastada. Kui sa seda teinud pole, siis tasub lähiajal oma sammud sinnapoole seada. Kui juba Suure-Taevaskoja juures oled, siis ei jää muud üle kui ka Väike-Taevaskoda üle vaadata. Nõnda ringi liikudes ongi tähtsamad punktid Ahja ürgoru maastikualal külastatud.

  kobras-poidladÜrgoru lähistel asub Valgesoo õpperada. See tee viib läbi rabade, soode ning teiste põnevate paikade. Põlvamaa piirkonna ajalooga saab tutvust teha Põlvamaa Talurahvamuuseumis. Moodsama ajajärgu minevikuga on võimalik kokku puutuda Maantemuuseumis. Tutvu piirkonna vaatamisväärsustega lähemalt.

 • Põnev seiklusturism

  Põnev seiklusturism

  Taevaskoja piirkond on teada-tuntud eeskätt kosutavate loodusmatkade poolest. Siinsed jõed ja metsad on ideaalne keskkond aktiivseks puhkuseks. Lisaks matkamisvõimalustele on piirkonnas kvaliteetne seikluspark ning disc-golfi rada. Talivisel ajal saab nautida saani- ja reesõite hobusega.

  Pea kõik kohalikud teenusepakkujad korraldavad jalgsi-, tõukeratta ning kanuumatku. Osad matkajuhid organiseerivad lõõgastavaid räätsamatku rabades ja soodes. Veematkadel on lisaks kanuudele saadaval ka süstad ning parved. Suviti sõidab Ahja jõel regulaarselt pontoonkatamaraan Lonny. Tutvu piirkonna aktiivse puhkuse veetmise võimalustega.